گفتگوی آنلاین
Label


بازگشت
اخبار 
   سال :      ماه :  

تاریخ انتشار: 21/01/1392
20: 06  : ساعت  
:: نوع مطلب: خبر

آغاز به کار دومین خط هوایی ارزان‌قیمت مالزی


خط هوایی ارزان‌ قیمت مالیندو به طور مشترک از سوی مالزی و اندونزی آغاز به کار کرد.

این خط هوایی جدید از روز جمعه به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است و بر اساس توافق طرفین به دلیل وجود تقاضای بالا در مالزی، دفتر این شرکت در کوالالامپور تاسیس شده است.

اولین پرواز این خط هوایی ارزان‌قیمت از فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور به مقصد شهر کوتاکینابالو در شرق مالزی انجام شد و این در حالی است که در سال جاری مقاصد پروازی این خط هوایی به 13 مقصد افزایش خواهد یافت.

راماموتی، مدیرعامل مالیندو در مراسم آغاز به کار این خط هویی گفت: بازار آسه‌آن بازار بزرگی بوده و در حال توسعه است. در این منطقه خطوط هوایی در حال رشد هستند و فضای خوبی برای توسعه وجود دارد.

این خط هوایی در حالی فعالیت خود را آغاز کرد که چند ماه پیش نجیب تون رزاق، نخست وزیر مالزی نام این خط هوایی جدید را مالیندو ایرویز (Malindo Airways) اعلام و عنوان کرد که این خط هوایی با مشارکت دو شرکت مالزیایی و اندونزیایی تاسیس خواهد شد و به همین رو نام مالینو از ترکیب نام دو کشور ایجاد شده است.

وی این خط هوایی را نشان دهنده روابط نزدیک و دوستانه مالزی و اندونزی دانست و گفت که مالیندو ایرویز تهدیدی برای ایرآسیا نیست.

ایرآسیا بزرگترین و معروفترین خط هوایی ارزان ‌قیمت در آسیا بوده و تا کنون چندین بار به عنوان برترین خط هوایی ارزان‌قیمت جهان انتخاب شده است.