گفتگوی آنلاین
Label


بازگشت
اخبار 
   سال :      ماه :  

تاریخ انتشار: 16/12/1391
13: 20  : ساعت  
:: نوع مطلب: خبر

تلاش مالزی برای جذب بیشتر گردشگر از ایران


مدیر بازاریابی سازمان گردشگری مالزی گفت که گردشگران ایرانی سهم بسیار بالایی در میان گردشگران خارجی دارند و سازمان گردشگری مالزی با تشکیل یک تیم بازاریابی در ایران در تلاش است جذب گردشگر از ایران را به حداکثر برساند.

به گزارش توریست مالزی و به نقل از خبرگزاری مهر، میرزا محمد طیب افزود: با اشاره به برنامه ریزی این کشور برای جذب گردشگران مسلمان، مالزی بهترین مقصد برای گردشگران کشورهای اسلامی است.

وی بر جایگاه برتر مالزی در توسعه صنعت حلال تاکید کرد و گفت: تجار و بازرگانان از ایران و دیگر کشورهای عربی به ویژه در حوزه خلیج فارس مالزی را به عنوان مرکزی برای توسعه صنعت حلال انتخاب کردهاند.

میرزا طیب افزود: علاوه بر انتخاب مالزی از سوی خانوادهای مسلمان به عنوان مقصدی برای تفریح، توسعه صنعت حلال در مالزی نیز جاذبه‌های زیادی برای رفت و آمد تجار و بازرگانان از کشورهای اسلامی ایجاد کرده است.

مدیر بازاریابی سازمان گردشگری مالزی در پاسخ به سوالی در خصوص بازاریابی در کشورهای خاورمیانه به ویژه ایران افزود: مقامات مالزی در نظر دارند با اجرای طرح تحول اقتصادی سهم توریسم را در تولید ناخالص ملی تا سال 2020 به سه برابر میزان کنونی افزایش دهند.

وی در پایان گفت: برای اجرای این طرح، گردشگران کشورهای خاورمیانه و کشورهای اسلامی عضو سازمان کنفرانس اسلامی بالاخص ایران به دلیل صدور ویزای توریستی در بدو ورود به این کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.