گفتگوی آنلاین
Label


بازگشت
اخبار 
   سال :      ماه :  

تاریخ انتشار: 09/12/1391
16: 00  : ساعت  
:: نوع مطلب: خبر

جمعیت کوالالامپور به 10 میلیون نفر می‌رسد


با اجرای طرح کوالالامپور بزرگ جمعیت پایتخت مالزی به 10 میلیون نفر می‌رسد.

  طرح کوالالامپور بزرگ تا سال 2020 به اتمام خواهد رسید و انتظار می‌رود در این سال جمعیت کوالالامپور به 10 میلیون نفر برسد.

داتوک راجا نونگ چیک، وزیر قلمرو فدرال و بهبود شهری مالزی در این خصوص گفت: در سال 2020 کوالالامپور دارای ساختمان‌های بلندتر، متراکم‌تر و سبزتر خواهد بود و جمعیت بسیار بیشتری در این ساختمان‌ها سکونت خواهند داشت.

وی تصریح کرد: بهبود سیستم حمل و نقل عمومی جابجایی مردم را راحتتر خواهد کرد و باعث توسعه هر چه بیشتر کوالالامپور و مناطق اطراف آن خواهد شد.

این مقام اظهار کرد: آنهایی که در خارج از کوالالامپور زندگی می‌کنند به راحتی می‌توانند از وسایل حمل و نقل عمومی همچون MRTاستفاده کرده و با سرعت بیشتری به امور خود بپردازند.

وی گفت: اولویت ما در طرح کوالالامپور بزرگ این است که مردم را به زندگی در داخل شهر ترغیب کنیم تا از شمار خودروها در خیابان‌ها بکاهیم و برای این منظور تلاش می‌کنیم تا بهای مسکن در کوالالامپور را کاهش دهیم.

به گفته وی، برای ترغیب مردم به کمتر استفاده کردن از خودرو، مقرر شده است تا در سال جاری 10 کیلومتر مسیر پیاده‌رو درون کوالالامپور ساخته شود و این در حالی است در حال حاضر 23 کیلومتر مسیر پیاده رو در کوالالامپور وجود دارد.