گفتگوی آنلاین
Label


بازگشت
اخبار 
   سال :      ماه :  

تاریخ انتشار: 18/11/1391
13: 32  : ساعت  
:: نوع مطلب: خبر

یارانه 600 هزار تومانی دولت مالزی به خانواده‌ها


در حالی که چند ماه دیگر انتخابات سراسری در مالزی برگزار خواهد شد، دولت مالزی قصد دارد به خانوارهای این کشور یارانه 500 رینگیتی (600 هزار تومانی) اعطا کند.

این یارانه‌ها در قالب طرحی با نامBR1M اعطا خواهد شد و انتظار می‌رود هفت میلیون خانوار مالزیایی در این طرح حضور داشته باشند.

نجیب تون رزاق، نخست وزیر مالزی که تلاش می‌کند تا در انتخابات پیش رو پیروز شود این طرح را روز شنبه دوم فوریه آغاز خواهد کرد و بر اساس آن خانوارهایی که سزاوار کمک نقدی دولت باشند این یارانه ۵۰۰ رینگیتی را دریافت خواهند کرد.

داتوک سری احمد حسین، وزیر دارایی دوم مالزی در این خصوص گفت: هدف از اجرای این طرح کمک به خانوارهای کم‌درآمد مالزی است و توزیع این یارانه در ماه مارس به پایان خواهد رسید.این یارانه به صورت کوپن بین خانوارها توزیع خواهد شد و امکان نقد شدن این کوپن‌ها وجود دارد.

دولت مالزی چندی پیش نیز طرحی را اجرا کرد که بر اساس آن به افرادی که کمتر از سه هزار رینگیت (سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان) در ماه درآمد دارند برای خرید تلفن‌های همراه هوشمند کمک ۲۰۰ رینگیتی کرد.این طرح با هدف کمک به مردم کم‌درآمد برای خرید تلفن‌های همراه هوشمند صورت گرفته بود.

منتقدان این طرح‌ها را در راستای پیروزی حزب نجیب تون رزاق در انتخابات پیش رو می‌دانند