گفتگوی آنلاین
Label


بازگشت
اخبار 
   سال :      ماه :  

تاریخ انتشار: 16/11/1391
20: 08  : ساعت  
:: نوع مطلب: خبر

کلنگ احداث دومین ساختمان بلند کوالالامپور زده شد


تغییر و تحول به یکی از مهمترین شاخصه‌های پایتخت مالزی تبدیل شده است و در جدیدترین این تحولات قرار است دومین ساختمان بلند کوالالامپور در نزدیکی برج‌های پتروناس ساخته شود.

به گزارش توریست مالزی و به نقل از خبرگزاری برناما، در حال حاضر برج کوالالامپور یا منارا کی‌ال پس از برج‌های دوقلوی پتروناس بلندترین سازه‌ کوالالامپور است اما این برج تا چند سال دیگر عنوان دومی خود را از دست خواهد داد.

در این راستا روز گذشته نجیب تون رزاق، نخست وزیر مالزی عملیات ساخت دومین ساختمان بلند کوالالامپور را آغاز کردو در مراسم آغاز به کار ساخت این برج سلطان شرف‌الدین ادریس شاه، سلطان ایالت سلانگور نیز حضور داشت.

این برج جدید Four Seasons Placeنام داشته و قرار است با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون دلار توسط شرکت Venus AssetsSdn Bhdساخته شود.

تان سری سید یوسف، مدیر شرکت Venus Assetsدر این خصوص گفت: این برج در فضایی به وسعت 1.5 میلیون فوت مکعب ساخته خواهد شد و انتظار می‌رود عملیات ساخت آن چهار سال دیگر به پایان برسد.

این ساختمان شامل مرکز خرید لوکسی به وسعت 300 هزار فوت مکعب، هتلی با 231 اتاق و خانه‌های مسکونی بسیار لوکسی خواهد بود که فضای آنها بین 1300 تا 12 هزار فوت مکعب تعیین شده است.

این ساختمان در 65 طبقه ساخته خواهد شد و با اتمام آن ارتفاعش به 320 متر خواهد رسید.